Türkiye’de bir ilk, Turgutlu yama makinesine kavuştu (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 15 Eylül 2021
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Turgutlu Belediyesi makine parkurunu genişletmeye devam ediyor. Robot yama makinesini makine parkuruna ekleyen Turgutlu Belediyesi aynı zamanda Türkiye’de bir ilke imza attı. Asfalt yollarda bulunan delikleri kapatacak olan robot yama makinesini kullanan ilk isim ise Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın oldu.

İlk önce asfalt şantiyesini kuran daha sonra tüm ova yollarında asfaltlama işlemini sürdüren Turgutlu Belediyesi Robot yama makinesini makine parkuruna ekleyerek Türkiye’de bir ilke imza attı. Asfalt yollarda ki delikleri kapatan yeni sistem iş makinesini Turgutluluların hizmetine sunduklarını ifade eden Çetin Akın: “ Sözlerimizi tutmaya devam ediyoruz” dedi.

Zamandan ve kullanılan malzeme giderinden büyük tasarruf ettiklerinin altını çizen Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “Bir asfalt şantiyesi kurduk ve sonrasında ova yollarımızı kaplamaya başladık. Ova yollarında söz verdiğimiz gibi 50 kilometre asfaltlamaya ulaştık. Ama bir söz daha vermiştik, Türkiye’de bir ilk robot yama makinesini aldık. Bugün kentimize daha kaliteli hizmet verebilmek için araç parkurumuzu genişletiyoruz. Vatandaşımıza daha iyi ve daha hızlı hizmet verebilmek için robot yama makinesini bünyemize dahil ettik. Turgutlu’muza hayırlı olsun” dedi.

 

Bir Yorum Yazın