Üzümün güzeli ve güzelleri seçildi

  • Haberin Tarihi: 1 Eylül 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üzümün güzeli ve güzelleri seçildi

Turgutlu’da Turgutlu Belediyesi tarafından organize edilen Bağ Bozumu Şenlikleri kapsamında en iyi yaş ve kuru üzüm ile Üzüm Güzeli yarışmaları yapıldı.

Yaş üzüm ve kuru üzüm dalında ilk 3’e giren üreticilere Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ödül verdi. Kent Müzesinde gerçekleşen Üzüm Güzeli yarışmasına küçük yaşta 9 isim katıldı ve jüri üyeleri karşısına çıktı. Jüri üyeleri yarışmaya katılan 9 ismi de birinci seçti ve 9 isim Turgutlu’nun üzüm güzelleri seçildi.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın;”Bağ Bozumu Şenlikleri unutulmaya yüz tutmuştu, biz eski geleneklerimize sahip çıkıyor. Bağ Bozumu şenliklerinde kentimiz bir festival havasına girdi. Turgutlu denince akla gelen ilk şey Sultaniye üzümüdür. Biz üzüme de, kentimize de sahip çıkacağız. Başkaları unutmuş olabilir ancak biz Turgutlu’yu Turgutlu yapan değerlere sahip çıkacağız” dedi.

Etkinlikte Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan yardımcıları Fırat Honaz, Ahmet Daşkan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Musa Çallı, Ticaret Borsası Başkanı Selçuk Temel, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Birliği Başkanı Ünal Şimşek, Turgutlu Kuaförler ve Berberler Odası Başkanı Pınar Akbaş ve Turgutlulu vatandaşlar yer aldı.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın