Vicdansız anne bebeğini poşete koyup arsaya bıraktı

  • Haberin Tarihi: 14 Kasım 2019
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vicdansız anne bebeğini poşete koyup arsaya bıraktı

Turgutlu’da boş bir arsada bulunan bebek cesedinin akıbeti belli oldu. Evde doğum yapan Zehra Y. isimli kadın pramatüre doğduğu iddia edilen erkek bebeği bir poşete koyarak bu bir arsaya bıraktı. Olay kadının tedavi için gittiği hastanede gün yüzüne çıktı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde iddiaya göre evlilik dışı hamile kalan Zehra Y.isimli kadın evinde doğum yaptı. Pramatüre doğan bebeği bir poşetle arsaya bırakan Zehra Y. tedavisi için Manisa Celal Bayar Üniversitesi hastanesine gitti. Burada durumdan şüphelenen sağlık personeli durumu hastane polisine bildirdi. Polisin Zehra Y.’ye olayı sormasına üzerinde kadın durumu itiraf etti ve evde doğum yaptığını , bebeği boş bir arsaya bıraktığını söylediği iddia edildi.

İtiraf sonrası Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Yiğitler Mahallesi Mert Sokak üzerinde bulunan boş arsada poşete sarılı bir erkek bebeği cesedi buldu. Sağlık ekipleri tarafından Turgutlu Devlet Hastanesi morguna getirilen bebek İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bebeğin annesi Zehra Y.’nin hastanede polis gözetiminde tedavi altında olduğu öğrenildi. Polis konuyla ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlatırken Zehra Y.’nin tedavinin ardından gözaltına alınacağı öğrenildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın