Yangınlar Üzücü Dayanışma Sevindirici – VİDEO

  • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2021
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yangınlar Üzücü Dayanışma Sevindirici – VİDEO

Yangınlar Üzücü Dayanışma Sevindirici – VİDEO

İlker UYAR – Haber Yorum – Video

Türkiye’nin ciğerleri yandı. Cennetten bir köşe Muğla ve Antalya’da meydana gelen yangınlar içimizi yaktı. Ben de yardım etme düşüncesi ile yakınlan bildiğim Marmaris Hisarönü’de hem yangınları takip ettim, hemde görevlilere ve gönüllülere bir nebze de olsa yardım etmeye çalıştım.

Burada yaşadığım deneyim ve gözlemleri bu yazı ile sizlerle paylaşmak istedim…

Marmaris Hisarönü’nü bilenler bilir. Kızkumu, Turgut, Orhaniye Selimiye, Bozburun gibi Türkiye’nin en iyi bilinen güzergahlara geçiş noktasında bulunan doğal olarak eşsiz manzaralara sahip bir bölge.. Bölgedeki ormanların sarp dağlık alanda olması karadan müdahaleyi güçleştirdi.  Bu durum havadan müdahalenin ne denli önemini de bizlere göstermiş oldu.

Yukarıda bahsettim yerlerde denize girmenin ayrı bir keyfi vardır. Denizin içerisinden, uçsuz bucaksız orman ve dağ manzaralarını izleme fırsatı bulursunuz.

Söylemek çok güç ama şimdi o bölgelerde yeşilin yerini, içinizi acıtacak siyah ve gri renkler almış durumda… Yangın bölgelerinde yaşanan dramatik görüntüleri bir kenara bırakarak gözlemlediğim bazı güzel olayları da dile getirmem gerek. Görevlilerin büyük özverisi, gönüllülerin yangın nöbetleri, vatandaşlarımızın görevli ve gönüllülere gıda ve ihtiyaç konusunda verdikleri destek, birlik beraberliğin en güzel örneğini gözler önüne serdi.

Özellikle Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yardım toplama merkezine akın eden vatandaşların birbiriyle yarışırcasına verdikleri destek ve gösterdikleri dayanışma, yaşanan üzücü yangında içimize su serpen güzel gelişmeler arasındaydı.

Bende belirtilen ihtiyaç malzemelerinin temini için marketten alışveriş yapmak ve yardım toplama merkezine iletmek istedim. Ancak markette yaşadığım olay milletimizin ne kadar büyük yürekli olduğunu bana gösterdi. Marketlerin büyük bir çoğunluğunda belirtilen ihtiyaç listesinde bulunan ürünlerin tamamı tükenmiş, raflar boşalmış durumdaydı. Aradıklarımı bulamamaktan dolayı üzüldüğüm. Vatandaşımızın sağduyusundan dolayı da gururlandığım bir andı benim için… Bu durum başa çıkılamaz gibi görünen felaketlerden, dayanışma ile çıkacağımızın en önemli örneğidir.

Şimdi umudum yanan bölgelerin biran önce eski haline gelmezi, bu birlik ruhunun artarak devam etmesi ve bir daha böyle acı felaketleri yaşamamamız yönünde. 

 

Bir Yorum Yazın