Yayalar geçsin diye yolu aracıyla kapattı (VİDEO)

  • Albümün Tarihi: 15 Haziran 2019
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Turgutlu’da bir araç sürücüsü yaya geçidinde yayalara yol vermeyen sürücülere inat yolu aracıyla kapattı ve yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine yardımcı oldu.

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde kavşaktan geçtiği sırada yayalara yol vermek isteyen bir sürücü, yanından geçen diğer araçlar durmayınca aracı ile yolu kapatarak yayaların geçisini sağladı. Turgutlu’da elektrik teknisyeni Mustafa Gökçalı, aracı ile evine gitmek için Mobil kavşağından geçmek isteyen Gökçalı, yaya geçidinde yolun karşısına geçmek için bekleyen yayaları gördü ve yol verdi. Gökçalı, aracı ile durmasına ve bir süre beklemesine rağmen diğer araçlar durmayınca aracı ile yolu yanlamasına kapattı ve yayaların yolun karşıya geçmesine izin verirken, o anlar araç kamerasına yansıdı.

Gökçalı kavşaklarda ve yaya geçitlerinde her zaman bu sıkıntıların yaşandığını ifade ederken” Bir bayanda buradan bebek arabası ile karşıya geçmeye çalışıyordu, sonuçta yaya. Bende durup yol vermek istedim fakat arkamdan gelen arabaların hiç birisi durmadı. Baktım araçlar durmuyorlar, en iyisi yolu kapatayım, yayalara yol vereyim dedim. Yolu kapatırken bir araçta bana arkadan neden yolu kapatıyorsun diyerek korna çalmaya başladı. Yolu kapattım ve karşıya geçmelerine izin verdim, yardımcı oldum, sonra geçiş yaptılar. Bu kavşaklara trafik ışıklarıda koysanız aynı problem devam eder. Burada önemli olan insanların bilinçli olması. Bilinçli olunmadığı sürece bu problemleri çözemeyiz”dedi.

Bir Yorum Yazın