Yıkım kararı çıkan okul için ihaleye çıkılıyor

  • Haberin Tarihi: 2 Temmuz 2020
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yıkım kararı çıkan okul için ihaleye çıkılıyor

Turgutlu Samiye Nuri Sevil Okulu alt yapı ve çevre düzenlemesi inşası ihaleye çıkıyor.
Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Ocak’ta meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan incelemeler sonrasında il genelinde yapılan deprem dayanıklılık testlerinde 29 eğitim binası için Manisa Valiliği tarafından yıkım kararı alınmıştı. Turgutlu’da da Samiye Nuri Sevil İlkokulu A ve B blokları ile Cumhuriyet İlkokulu A, B ve C Blokları için yıkım kararı çıkarılmıştı.
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş müjdeli haberi duyurdu. Yapılan incelemelerin ardından yıkılma kararı alınan ve önümüzdeki günlerde yıkılması beklenen Samiye Nuri Sevil okulu için Turgutlar Mahallesinde yeni yer tespiti yapılırken, 11 Ağustos 2020 tarihinde okulun alt yapı ve çevre düzenlemesi inşası için ihaleye çıkılacağı öğrenildi.
AK Parti Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Çocuklarımız için depreme dayanıklı okullar inşa etmeye, eğitim yuvalarımızı yenilemeye devam ediyoruz.
İlçemiz Samiye Nuri Sevil Okulu alt yapı ve çevre düzenlemesi inşası ihalesi 11 Ağustos 2020 günü yapılacaktır. Ak Parti Manisa Milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese ilçemiz adına teşekkür ederiz. Tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın